Loading...
September 18, 2013#

Užduotis 3 kurso interaktyvonautams 09.18

Sveiki,

Jei tie trys šaunuoliai Jūsų kolegos, kurie antradienį buvo atkeliavę į kolegiją, neminėjo, paskaitos/pasisedėjimo/pasimokymo sesijos nebuvo, nes ištiko mane kominis bronchitas ir vis dar nepaleidžia. Tačiau tai nereiškia, kad Jūs turite prarasti viltį. Jau turėjome porą pasisėdėjimų su Adobe Flash programa ir tikiuosi kad kažkas Jumyse liko, kad galėtumėte atlikti nedidelę (max. 30 min. jei nesistengsite, 36 val. – jei esate perfekcionistai:)) užduotėlę kitam mūsų susitikimui rugsėjo 24 dieną, 9 val. Tai nėra atsiskaitomoji užduotis ar kažkas ko turėtumėte bijoti ir pan. tai tik praktika, kuri padės įtvirtinti ar pagilinti tą informaciją, kurią transliavau pastarosiose dvejose paskaitose.

Jei prisimenate, pasiaiškinome Flash objektus, motion bei shape tween’us, guide motion’ą (apskritimai/kvadratai “bėgantis” kreiva linija) ir šiek tiek kodo (anksčiau minėtas bėgimas buvo vykdomas tik paspaudus mygtuką). Tad ką aš noriu kad padarytumėte Jūs – sukurtumėte trijų ar daugiau puslapių Flash prisistatymą apie save. “Pala, pala” sakysite BRAIN OVERLOAD!!!, bet neišsigąskite, praktiškai viską, ko reikia šiam darbui atlikti, mes jau darėme, kitkas yra Jūsų kūrybiškų idėjų pritaikymas naudojant tuos, atrodytų, minimalius įrankius, kuriuos išbandėme.

Bet viskas yra paprasta. Taip paprasta, kad išvardinsiu punktais:

 • Pagrindinėje scenoje sukurkite tris ar daugiau (priklausomai kiek puslapių prisistatymas turės) mygtukų, kurie turėtų pavadinimus identifikuojančius informaciją, kuri bus rodoma paspaudus šį mygtuką.
 • Toje pačioje scenoje sukurkite MovieClip’ą, kuriame būtų tiek kadrų, kiek pristatymų yra puslapyje ir užpildykite tuos puslapius informacija apie save – pvz. “Mano laiptinės nuotrauka”, “Mano kūrybos eilėraštis apie mano katuką”, “Mano batų kolekcija”, “Mano gyvenimo istorija (so far)” ir pan.
 • MovieClipui suteikite vardą (čia bus ‘tricky part’, nes apie tai tik užsiminėme paskaitose). Tai atliekama per Properties langą, laukelis “Instance name” (žalia rodyklė).

 

 • Kai tai padarysite, kiekvienas mygtukas po paspaudimo turės nurodyti, kad MovieClip su Jūsų pristatymo turiniu (pavyzdyje – ‘turinys’) turės rodyti konkretų kadrą, kuriame yra mygtuką atitinkanti informacija.
  Actionscript 2.0 versijoje užteks ant atitinkamo mygtuko parašyti kodą:
  on(release){
  turinys.gotoAndStop(1);
  }

  skaičius skliaustuose nurodo kadro numerį, tad ant mygtuko, kuris atitinka informaciją trečiame kadre, rašysime trejetą.

  Actionscript 3.0 atveju reikės suteikti vardus ir mygtukų objektams, pvz “mygtukas1”, “mygtukas2” ir t.t. ir koduoti taip:

  mygtukas1.addEventListener(MouseEvent.CLICK, meniu1);
  function meniu1(event:MouseEvent):void
  {
  turinys.gotoAndStop(1);
  }

  mygtukas2.addEventListener(MouseEvent.CLICK, meniu2);
  function meniu2(event:MouseEvent):void
  {
  turinys.gotoAndStop(2);
  }

 • Nepamirškite pirmame turinio MovieClip kadre įdėti stop(); kodą, kad Jūsų turinys negrotų pats.
 • Būkite kūrybingi ir nebūkite drovūs – prašau savęs pristatymo todėl, kad man būtų lengviau įsiminti Jūsų vardus. Dėkoju.
 • Jei turite klausimų – gedi.taras@gmail.com

Kitą savaitę pažiūrėsime kas Jums gavosi ir padiskutuosime apie komunikacijų technologijas(pagaliau į temą!!!) ir kuo technologijų išmanymas yra naudingas interakcijų dizaineriams.

Sėkmės,
Gediminas.